Sūduvos ūkis didina investicijas į lietuviškų kalakutų auginimą

„Joniškio grūdų“ antrinė bendrovė Sūduvos ūkis į kalakutų auginimo fermų komplekso bei pašarų gamyklos Marijampolės apskrityje įrangos atnaujinimą pernai investavo 0,5 mln. eurų. Šiemet į fermų atnaujinimą bendrovė planuoja investuoti dar daugiau negu 0,5 mln. eurų. Per metus atgaivintame fermų komplekse planuojama užauginti iki 7 tūkst. tonų kokybiškos lietuviškos kalakutienos.

„Paukštienos gamyba turi mažiausią poveikį klimato kaitai, išskiriamas CO2 yra vienas mažiausių siekiant gauti tą patį kiekį maistinių medžiagų. O kalakutiena laikoma viena sveikiausių mėsų. Ji ypač retai sukelia alergiją, lengvai virškinama,  joje mažai cholesterolio, bet gausu mikroelementų, baltymų ir kalakutiena, galima sakyti, atstoja raudoną mėsą“, – sako Sūduvos ūkio vadovė Reda Siaurusaitienė.

Sūduvos ūkis 29 paukštininkystės fermų kompleksą ir pašarų gamyklą Marijampolės apskrityje įsigijo pernai. Bendra investicija, įskaitant ir fermų pritaikymą kalakutams auginti bei įrangos atnaujinimą, siekė 7,5 mln. eurų.

Kalakutai lesinami Joniškio grūdų gaminamais subalansuotais visaverčiais lesalais. Grūdinės kultūros, kurios naudojamos lesalų gamyboje, yra išaugintos vietos ūkininkų. Užauginta produkcija prekiaujama ne tik Lietuvoje, bet ir kitose ES šalyse.

Apie „Joniškio grūdus“

,,Joniškio grūdai“ turi šešių dešimtmečių patirtį pašarų gamybos srityje. Bendrovė yra viena iš konkurencingiausių Baltijos šalyse pašarų gamintojų, tiekiančių rinkai plataus asortimento kokybiškus pašarus, papildus, premiksus, jaukus, ėdalus naminiams gyvūnams ir kraiką katėms. „Joniškio grūdai“ priklauso „Litagros“ grupei. „Invalda INVL“ yra viena didžiausių Lietuvos žemės ūkio verslo grupės „Litagra“ akcininkių.

Daugiau informacijos:

Reda Siaurusaitienė,

Sūduvos ūkio generalinė direktorė

El. p. Reda.Siaurusaitiene@litagra.lt

Litagra“ žengia į kalakutų auginimo verslą

Viena didžiausių Lietuvos žemės ūkio verslo grupių „Litagra“ žengia į kalakutų auginimo verslą. Pastaraisiais mėnesiais „Litagros“ valdomų „Joniškio grūdų“ antrinė įmonė „Sūduvos ūkis“ įsigijo Marijampolės rajone įsikūrusias 29 fermas bei pašarų gamyklą.

„Manome, jog maisto sektorius Lietuvoje turi dideles perspektyvas, todėl aktyviai investuojame į šią sritį“, – sakė „Litagros“ grupės vadovas Mindaugas Bareišis.

Pasak jo, „Joniškio grūdai“ paukštienos versle veikia nuo 2018 metų, kai veiklą pradėjo Panevėžio rajone veikiantis 10 fermų broilerių auginimo kompleksas „Šilų ūkis“.

„Joniškio grūdų“ vadovės Redos Siaurusaitienės teigimu, „Sūduvos ūkis“ per metus planuoja užauginti 7 tūkst. tonų kalakutienos.

„Kalakutiena laikoma viena sveikiausių mėsų, ji ypač retai sukelia alergiją, lengvai virškinama,  joje mažai cholesterolio, bet gausu cinko, geležies, fosforo, aminorūgščių ir baltymų, praktiškai ji atstoja raudoną mėsą. Vištiena – itin liesa mėsa, joje yra puikus baltymų balansas, taip pat, kaip ir kalakutienoje, yra daug aminorūgščių. Dėl šių savybių, paukštienos suvartojimas pasaulinėse rinkose nuolatos auga, todėl ir toliau numatome verslo plėtrą šiame segmente“ – sakė R. Siaurusaitienė.

Sandorį, kaip ir Šilų ūkio plėtrą 2018-aisiais metais, finansavo SEB bankas. Pasak Viliaus Juzikio, SEB banko valdybos nario ir Verslo bankininkystės tarnybos vadovo, stambūs bei efektyvūs augintojai – itin svarbūs Lietuvos perdirbėjams, norintiems konkuruoti su paukštienos pasiūla iš kaimyninės Lenkijos, bei šalies vartotojams, besirenkantiems Lietuvoje užaugintą mėsą. „Vertiname ilgalaikį bendradarbiavimą su verslo grupe „Litagra“ ir nuoširdžiai džiaugiamės būdami įmonės finansiniu partneriu. Todėl grupei nusprendus žengti į kalakutų auginimo verslą bei plėsti pašarų gamybą, galime prisidėti prie jos ambicingų investicinių planų, padėti jai augti ir didinti veiklos konkurencingumą“, – sako V. Juzikis.

Didžiausi „Litagros“ akcininkai yra įmonės steigėjas Gintaras Kateiva bei investicijų ir draudimo grupė „Invalda INVL“.


Litagros grupė perka žemės ūkio bendrovę NORAGRA

Viena didžiausių žemės ūkio verslo grupių „Litagra“ iš Norvegijos investuotojų perka 100 proc. Šakių rajone veikiančios bendrovės „Noragra“ akcijų ir taip plečia grupės veiklą.

„Esame įsitikinę, jog gilias tradicijas turintis pieno gamybos sektorius Lietuvoje turi daug potencialo augti, todėl nuolat ieškome patrauklių ūkių, užsiimančių tiek augalininkyste, tiek gyvulininkyste, plėtros galimybių“, – sakė „Litagros žemės ūkio centro“ direktorius Vaidas Navickas.

„Noragra“ dirba apie 1,7 tūkst. hektarų žemės ir turi 750 melžiamų karvių. „Litagros“ grupė iki šio sandorio, kurį užbaigti ketinama gavus Konkurencijos tarybos leidimą, dirbo virš 9 tūkst. hektarų žemės ir turėjo 2,4 tūkst. melžiamų karvių bandą.

Sandorį ketina finansuoti „Luminor“ bankas, kuris jau anksčiau šiemet „Litagros“ grupei suteikė papildomą 12 mln. eurų finansavimą verslo plėtrai pirminėje žemės ūkio produkcijos gamyboje. Kartu su ankstesniais kreditais, „Luminor“ paskolų „Litagra“ grupei portfelis sudaro 22 mln. eurų.

„Žemės ūkio sektoriuje sparčiai daugėja profesionalių, šios tradicinės srities kompleksiškumą ir technologijomis grįstą transformaciją suvokiančių žaidėjų, kurie drąsiai imasi didelių projektų. Bankinis kapitalas tokiuose projektuose atlieka degalų, varančių verslo variklį, vaidmenį, todėl ilgalaikių, didelės apimties įmonių ir bankų bendradarbiavimo pavyzdžių žemės ūkio sektoriuje atsiras vis daugiau“, – pažymėjo „Luminor“ verslo bankininkystės vadovas Jonas Urbonas.  

„Džiaugiamės ilgamečio  bendradarbiavimo su „Luminor“ banku plėtra ir tuo, kad bankas turi gilų žemės ūkio verslo supratimą ir ilgalaikį požiūrį“, – sakė „Litagros“ grupės vadovas Mindaugas Bareišis.

Didžiausi „Litagros“ akcininkai yra bendrovės steigėjas Gintaras Kateiva ir investicijų bendrovė „Invalda INVL“.

Daugiau informacijos

Vaidas Navickas

„Litagros žemės ūkio centro“ direktorius

El. p. Vaidas.Navickas@litagra.lt

LITAGRAI 30 metų!

2021 metais lapkričio mėnesį LITAGRA švenčia savo veiklos 30 metų sukaktį! Savo veiklą pradėjusi 1991 m šiuo metu yra viena stambiausių žemės ūkio sektoriuje veikiančių įmonių grupių Lietuvoje. LITAGRA dėkoja per tris dešimtmečius suburtai puikiai profesionalių, savo darbą mylinčių žmonių komandai bei partneriams už pasitikėjimą ir darbą kartu, betarpiškai prisidedant prie sėkmingo įmonės augimo ir tikslų siekimo. Tikime, kad ateinantis laikas bus kupinas iššūkių, dosnus prasmingų siekių ir gerų darbų!

P.S. dėl sudėtingos pandeminės situacijos, sukaktis nebuvo pažymėta švente, tai galėsime padaryti kai bus saugu.

Steigėjas ir valdybos pirmininkas Gintaras Kateiva

UAB JONIŠKIO GRŪDAI TVARIAUSIŲ IR DARNIAUSIŲ ĮMONIŲ LIETUVOJE SĄRAŠE

Norime pasidžiaugti, jog patekome į tvariausių ir darniausių įmonių Lietuvoje sąrašą!

Buvome įvertinti dviem ženkliukais – visuomenės ir ekonomikos!

Portalas „Delfi“ ir žurnalas „Reitingai“ atliko tyrimą „Tvari ir darni Lietuva“, kuriame išskyrė įmones, siekiančias tapti tvariomis, darniomis ir socialiai atsakingomis ir kurioms tai sekasi.
Siekiant išsiaiškinti tvariausias Lietuvos įmones buvo apklausta daugiau nei 380 asmenybių – tai yra savivaldos atstovai, verslo atstovai, Pramonės ir amatų rūmų atstovai, aplinkosaugininkai arba ekologai bei žiniasklaidos atstovai.
Skelbiant tyrimą, apklaustųjų balsai buvo konvertuoti į ženkliukus, sąraše atsidūrė tos įmonės, kurios atitinka daugumą šių kriterijų: aukšta įmonės kultūra, darbuotojų gerovė, lygios galimybės bei žmogaus teisių laikymasis, darnus santykis su visuomene bei vietine bendruomene, svarus indėlis į aplinkosaugą, žaliasis kursas, sumokami mokesčiai, investicijos, sukurtos darbo vietos ir skaidrumas.

Plačiau su tyrimu galite susipažinti „Delfi“ portale.

UAB JONIŠKIO GRŪDAI SERTIFIKUOTA PAGAL FSSC 22000 STANDARTĄ

Šiuo sertifikatu Lietuvoje yra sertifikuotas vienintelis kombinuotųjų pašarų gamintojas ir tai esame mes!

Trumpai apie standartą:
2009 metais Maisto saugos sertifikavimo fondas (FSSC) išleido FSSC 22000 Maisto saugos sertifikavimo schemą, kurios turinį 2010 m. vasarį įvertino ir pripažino Pasaulinė maisto saugos iniciatyva (angl. GFSI). FSSC 22000 atsidūrė tame pačiame lygyje kaip ir kiti, anksčiau GFSI pripažinti standartai (BRC ir IFS, SQF) ir dabar gali juos pakeisti. FSSC 22000 yra išsikėlusi misiją būti pasaulyje lyderiaujančia, nepriklausoma, pelno nesiekiančia, ISO paremta ir GFSI pripažinta maisto saugos sertifikavimo schema visoje maisto gamybos grandinėje.

Kodėl FSSC 22000 maisto saugos valdymo sistema yra svarbi? Jei įmonės nori būti sertifikuotos pagal FSSC 22000 maisto saugos valdymo sistemą, pirmiausia jos turi taikyti šį standartą. Iš tikrųjų to reikia ne tik sertifikavimui, bet ir FSSC sertifikatas yra labai svarbi maisto saugos sistemos dalis. Aukštos kokybės ir tinkamai parengti dokumentai yra pirmoji veiksmingos maisto saugos sistemos sąlyga. FSSC 22000 sertifikatas suteikia pagarbos ir konkurencinio pranašumo įmonėms.

FSSC 22000 maisto saugos valdymo sistema – kokia nauda verslui?
FSSC 22000 maisto saugos valdymo sistema yra ISO pagrįsta maisto saugos valdymo sistema. Todėl kokybės vadybos sistemą „ISO 9001“ galima lengvai integruoti į aplinkos apsaugos vadybos sistemą „ISO 14001“ ir kitas ISO pagrįstas valdymo sistemas.
Rizikos valdymas yra didžiausias privalumas įmonėms, turintiems FSSC 22000 sertifikatą. Įdiegus šią sistemą, sukuriama saugi gamybos aplinka ir valdymo sistema, leidžianti nuolat valdyti, stebėti, tikrinti ir tobulinti sistemą, o maisto saugos rizika įmonėje valdoma efektyviai. Be to, įmonė apsaugo esamus klientus dėka FSSC 22000 sertifikato.
Remiantis statistika, viena iš keturių įmonių, turinčių FSSC 22000 sertifikatą, reikalauja, kad sertifikatą gautų ir jų tiekėjai. Be to, dėka FSSC 22000 sertifikato, įmonės padidina savo patekimą į rinką. Šiandien dideli mažmenininkai ir tarptautiniai gamintojai reikalauja savo tiekėjų sertifikavimo. Turėdamas FSSC 22000 sertifikatą, šioms įmonėms ar jų produktų tiekėjams sukuriama didelė rinka.
Galiausiai, FSSC 22000 pažymėjimo turėjimas yra tas, kad lengva laikytis teisinių normų. Šiandien viso pasaulio šalys keičia maisto saugos reglamentus. FSSC kriterijai atitinka visus įmonių reikalavimus.

UAB JONIŠKIO GRŪDAI TAPO 2020 M. ATSAKINGIAUSIA ĮMONE

2020 metų lapkričio pabaigoje delfi.lt ir REITINGAI atirinko net 100 įmonių ir organizacijų iš visos Lietuvos, iš dešimties skirtingų kategorijų, kurios kasdien rūpinasi labiausiai pažeidžiamomis Lietuvos visuomenės grupėmis. Visas tyrimo metu atrinktas įmones galite rasti čia. Šiame reitinge buvo nominuota ir mūsų įmonė už indėlį rūpinantis beglobių gyvūnų organizacijomis. „Joniškio grūdai“ jau daug metų padeda gyvūnų globos organizacijoms. Šiuo metu ji remia keturis gyvūnų globos namus ir prieglaudas. Didžiausia paramos dalis – pašaras katėms ir šunims, kraikas. Bendra paramos suma per pastaruosius penkerius metus siekia 27,5 tūkst. eurų.

Visos įmonės, kurios buvo nominuotos į šiuos apdovanojimus jau buvo nugalėtojos, kadangi kasdien rūpinasi tais, kuriems pagalbos reikia labiausiai, tačiau Delfi skaitytojai visu apdovanojimų skelbimo laikotarpiu galėjo rinkti savo atsakingiausią įmonė ar verslininkę iš nominuotojųjų. Prieš pat Kalėdas paaiškėjo, kad Delfi skaitytojai daugiausia simpatijų atidavė bendrovei „Joniškio grūdai“. Įmonė surinko 4 068 balsus.

Delfi skaitytojai daugiausia simpatijų atidavė bendrovei „Joniškio grūdai“. Įmonė surinko 4 068 balsus.

Tad visos įmonės vardu, norime padėkoti kiekvienam iš Jūsų, kuris balsavote ir palaikėte mūsų įmonę! Jūsų pripažinimas ir palaikymas mums yra labai svarbus. O mes savo ruožtu pažadame nesustoti ir toliau kurti socialines iniciatyvas, kurios palengvins kasdienybę pačioms pažeidžiamiausioms Lietuvos visuomens grupėms.

Daugiau apie mūsų pergalę ir patį konkursą skaitykite Delfi.lt straipsnyje  

UAB „JONIŠKIO GRŪDAI” SUTEIKTAS HALAL SERTIFIKATAS

2020 m. įmonei UAB „JONIŠKIO GRŪDAI” buvo suteiktas HALAL sertifikatas, kuris patvirtina, kad sertifikato priede nurodyti produktai yra gaminami atsižvelgiant į HCL.G:2020 standartą. Į patvirtintų produktų sąrašą patenka tokie, klientų pamėgti produktai, kaip: KOMBI PLUS PRE – START, KOMBI PLUS HERBAL – THERAPY, visaverčiai lesalai broileriams ir kiti.

Išsamų gamybos bei naudojamų sudedamųjų dalių tyrimą atliko UAB „HALAL CONTROL LITHUANIA”, kurie ir suteikė patvirtinantį sertifikatą.

Kalba