Sūduvos ūkis didina investicijas į lietuviškų kalakutų auginimą

„Joniškio grūdų“ antrinė bendrovė Sūduvos ūkis į kalakutų auginimo fermų komplekso bei pašarų gamyklos Marijampolės apskrityje įrangos atnaujinimą pernai investavo 0,5 mln. eurų. Šiemet į fermų atnaujinimą bendrovė planuoja investuoti dar daugiau negu 0,5 mln. eurų. Per metus atgaivintame fermų komplekse planuojama užauginti iki 7 tūkst. tonų kokybiškos lietuviškos kalakutienos.

„Paukštienos gamyba turi mažiausią poveikį klimato kaitai, išskiriamas CO2 yra vienas mažiausių siekiant gauti tą patį kiekį maistinių medžiagų. O kalakutiena laikoma viena sveikiausių mėsų. Ji ypač retai sukelia alergiją, lengvai virškinama,  joje mažai cholesterolio, bet gausu mikroelementų, baltymų ir kalakutiena, galima sakyti, atstoja raudoną mėsą“, – sako Sūduvos ūkio vadovė Reda Siaurusaitienė.

Sūduvos ūkis 29 paukštininkystės fermų kompleksą ir pašarų gamyklą Marijampolės apskrityje įsigijo pernai. Bendra investicija, įskaitant ir fermų pritaikymą kalakutams auginti bei įrangos atnaujinimą, siekė 7,5 mln. eurų.

Kalakutai lesinami Joniškio grūdų gaminamais subalansuotais visaverčiais lesalais. Grūdinės kultūros, kurios naudojamos lesalų gamyboje, yra išaugintos vietos ūkininkų. Užauginta produkcija prekiaujama ne tik Lietuvoje, bet ir kitose ES šalyse.

Apie „Joniškio grūdus“

,,Joniškio grūdai“ turi šešių dešimtmečių patirtį pašarų gamybos srityje. Bendrovė yra viena iš konkurencingiausių Baltijos šalyse pašarų gamintojų, tiekiančių rinkai plataus asortimento kokybiškus pašarus, papildus, premiksus, jaukus, ėdalus naminiams gyvūnams ir kraiką katėms. „Joniškio grūdai“ priklauso „Litagros“ grupei. „Invalda INVL“ yra viena didžiausių Lietuvos žemės ūkio verslo grupės „Litagra“ akcininkių.

Daugiau informacijos:

Reda Siaurusaitienė,

Sūduvos ūkio generalinė direktorė

El. p. Reda.Siaurusaitiene@litagra.lt

Kalba