Litagra“ žengia į kalakutų auginimo verslą

Viena didžiausių Lietuvos žemės ūkio verslo grupių „Litagra“ žengia į kalakutų auginimo verslą. Pastaraisiais mėnesiais „Litagros“ valdomų „Joniškio grūdų“ antrinė įmonė „Sūduvos ūkis“ įsigijo Marijampolės rajone įsikūrusias 29 fermas bei pašarų gamyklą.

„Manome, jog maisto sektorius Lietuvoje turi dideles perspektyvas, todėl aktyviai investuojame į šią sritį“, – sakė „Litagros“ grupės vadovas Mindaugas Bareišis.

Pasak jo, „Joniškio grūdai“ paukštienos versle veikia nuo 2018 metų, kai veiklą pradėjo Panevėžio rajone veikiantis 10 fermų broilerių auginimo kompleksas „Šilų ūkis“.

„Joniškio grūdų“ vadovės Redos Siaurusaitienės teigimu, „Sūduvos ūkis“ per metus planuoja užauginti 7 tūkst. tonų kalakutienos.

„Kalakutiena laikoma viena sveikiausių mėsų, ji ypač retai sukelia alergiją, lengvai virškinama,  joje mažai cholesterolio, bet gausu cinko, geležies, fosforo, aminorūgščių ir baltymų, praktiškai ji atstoja raudoną mėsą. Vištiena – itin liesa mėsa, joje yra puikus baltymų balansas, taip pat, kaip ir kalakutienoje, yra daug aminorūgščių. Dėl šių savybių, paukštienos suvartojimas pasaulinėse rinkose nuolatos auga, todėl ir toliau numatome verslo plėtrą šiame segmente“ – sakė R. Siaurusaitienė.

Sandorį, kaip ir Šilų ūkio plėtrą 2018-aisiais metais, finansavo SEB bankas. Pasak Viliaus Juzikio, SEB banko valdybos nario ir Verslo bankininkystės tarnybos vadovo, stambūs bei efektyvūs augintojai – itin svarbūs Lietuvos perdirbėjams, norintiems konkuruoti su paukštienos pasiūla iš kaimyninės Lenkijos, bei šalies vartotojams, besirenkantiems Lietuvoje užaugintą mėsą. „Vertiname ilgalaikį bendradarbiavimą su verslo grupe „Litagra“ ir nuoširdžiai džiaugiamės būdami įmonės finansiniu partneriu. Todėl grupei nusprendus žengti į kalakutų auginimo verslą bei plėsti pašarų gamybą, galime prisidėti prie jos ambicingų investicinių planų, padėti jai augti ir didinti veiklos konkurencingumą“, – sako V. Juzikis.

Didžiausi „Litagros“ akcininkai yra įmonės steigėjas Gintaras Kateiva bei investicijų ir draudimo grupė „Invalda INVL“.


Kalba